صفحه اصلی > خبرها > صفحه نمایش پربازدیدترین اخبار 


نسخه چاپي

آغاز عملیات پروژه گازرسانی به شهرک صنعتی الغدیر استان قم

مدیر عامل شرکت گاز استان قم از شروع عملیات طرح گازرسانی به شهرک جدید صنعتی الغدیر، همزمان با مبعث پیامبر اکرم (ص) خبر داد.

 

 

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان قم، علیرضا نصیری به همراه اعضا هیئت مدیره، در روز یکشنبه مورخ 24/12/99 در محل پروژه شهرک صنعتی الغدیر حاضر شد و گفت: با عنایت به تأکید استاندار محترم طی جلسات فرماندهی اقتصاد مقاومتی و به جهت جذب سرمایه گذاران در این شهرک صنعتی جدید الاحداث و اشتغال زایی برای هموطنان و نیز به دلیل نزدیکی این شهرک به استان تهران، این پروژه با تلاش مجدانه همکاران در دست اقدام قرار گرفت.

وی افزود: به رغم شرایط سخت اقتصادی، خوشبختانه شرکت گاز استان قم با پیگیری مجدانه در تأمین مالی شرکت و خرید ایستگاه، لوله و تجهیزات، موفق به شروع انجام این پروژه گردید.

ایشان خاطر نشان کرد: در این طرح مسیر عبور از محور قدیم قم-تهران و همچنین اتوبان قم-تهران به صورت پایپ جکینگ (عبور لوله با جک از زیر جاده) می‌باشد و همزمان جوشکاری لوله داخل کیسینگ هم در حال انجام است.

وی اذعان داشت: برای این پروژه مقرر گردید 2,5 کیلومتر خط لوله 16 اینچ گاز، از ایستگاه مجاور CGS تعاونی 57 و 58 تأمین گردد.

نصیری ضمن اشاره به این موضوع که شرکت گاز استان قم در نظر دارد در فاز اول، به میزان 5000 متر مکعب در ساعت گاز را به این شهرک تحویل دهد، افزود: این مقدار در فازهای توسعه آتی با توجه به ظرفیت لوله گذاری های موجود قادر است تا 100,000 متر مکعب افزایش یابد که پیش بینی می‌گردد این میزان، مصرف بیش از 20 سال آینده این شهرک صنعتی خواهد بود.

وی اظهار کرد: با تلاش جدی همکاران، مشاور و پیمانکار امید است که انشاءالله در سه ماهه اول سال 1400 و قبل از برنامه زمانبندی شاهد بهره برداری این پروژه خواهیم بود.

ایشان همچنین با اشاره به اینکه، شرکت گاز استان قم همزمان با فرآیند اجرای پروژه شهرک مذکور، مشغول جذب پیمانکار جهت اجرای شبکه توسعه شهرک‌های صنعتی شکوهیه و الغدیر می باشد، اظهار کرد: در این مکان نیز با احداث ایستگاه 100,000 متر مکعبی در ساعت، ظرفیت بسیار زیادی برای توسعه آینده این شهرک فراهم خواهد شد. وی در ادامه گفت: تاکنون زمین ایستگاه CGS  و دیوارکشی آن انجام و تأسیسات مهم برای آن تهیه گردیده است.

وی بیان کرد: پس از فرآیند جذب پیمانکار، پیش بینی می گردد در ابتدای سال 1400 همزمان شاهد افتتاح طرح توسعه فاز 3 شهرک شکوهیه و محمود آباد خواهیم بود.

نصیری افزود: با اجرای این دو پروژه در بخش محور قدیم قم-تهران که مرکز و تمرکز فعالیت‌های صنعتی می باشد، امید است بتوانیم زیر ساخت تأمین گاز این شهرک‌ها را برای 20 سال آینده تأمین نماییم.

ایشان به مزایای مطلوب اتمام این پروژه‌ها اشاره کرد و گفت: پشتکار در این فرآیند، جهت رسیدن به نتیجه مطلوب، خواستار نظام مدیریت یکپارچه‌ای است که انشاالله کوشش گسترده پرسنل شرکت گاز استان قم، در این امر نقشی بسزا ایفا  خواهد نمود.

مدیر عامل شرکت گاز استان قم در پایان از دستورات اکید مدیران محترم ارشد ستاد شرکت ملی گاز ایران و همچنین رهنمودهای جناب آقای استاندار و معاونین محترمشان، مدیران محترم ارشد ستادی شرکت گاز استان قم و از همه مدیران استانی که در خصوص ارائه مجوزها و استعلام‌ها همکاری داشتند، تشکر نمود.

  • تاریخ درج خبر :
  • 1399/12/27 - ١٤:١٤
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 170

خروج
تصاویر منتخب

access deny