صفحه اصلی > خبرها > صفحه نمایش پربازدیدترین اخبار 


نسخه چاپي

همیاری استان‌های معین ضامن امدادرسانی در زمان طلایی وقوع حوادث

رییس امور HSE و پدافند غیر عامل شرکت گاز استان قم، از اقدامات صورت گرفته در حوزه استان‌های معین این شرکت خبر داد.

 

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA

 

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان قم، علی تلخابی در جلسه مدیریت بحران در خصوص فعالیت‌های انجام گرفته با استان‌های معین 1 و 2 در رابطه با پیشگیری از حوادث و بحران های ناشی از عوامل طبیعی، صنعتی، انسانی شرکت گاز قم خبر داد و در شروع این نشست گفت: گاهی حوادث و بحران هایی در یک استان به وجود می آید که ممکن است استان حادثه دیده به تنهایی قادر به پاسخگویی به بحران نباشد و ملزم به کمک گرفتن از سایر استان‌ها باشد. وی بیان کرد: استان‌هایی که دارای مرز جغرافیایی با استان آسیب دیده هستند و در زمان وقوع بحران در اولویت امدادرسانی یا امداد گیری هستند بعنوان استان معین 1 یا پیشتاز و استان‌هایی که مرز جغرافیایی با استان آسیب دیده ندارند لیکن به لحاظ بعد مسافت نسبت به سایر استان‌ها، به استان آسیب دیده نزدیک‌تر هستند استان معین 2 در نظر گرفته شده اند.

وی اذعان داشت: طبق آخرین دسته بندی‌های ابلاغی، استان‌های معین 1 استان قم، (استان‌های تهران، مرکزی، اصفهان، سمنان) و بالعکس، استان‌های معین 2 استان قم (استان‌های البرز، قزوین، لرستان، مازندران، یزد) و بالعکس تعیین گردیده است.

تلخابی اظهار داشت: به منظور ایجاد هماهنگی بین واحدهای شرکت گاز استان قم و تشریح مسئولیت هر واحد در زمان بروز بحران‌ها و جهت تعامل با استان‌های معین دستورالعملی تدوین و به واحدها ابلاغ گردیده که بر اساس آن اقدامات و روش های عملکرد در رابطه با استان‌های معین تشریح گردیده است.او ادامه داد: تعیین نقش و وظایف دقیق،نحوه فراخوان،شیوه اعزام، استقرار و اقدامات استان‌های معین و پیشتاز در جریان وقوع حوادث محلی و ملی از اهم موارد پرداخته شده این دستورالعمل می باشد.

وی گفت: به منظور تبادل اطلاعات بین اعضای کمیته پدافند غیرعامل و مدیریت بحران در مراحل قبل، حین، بعد از وقوع شرایط اضطراری، شرکتهای گاز استانی ملزم به نامه نگاری و معرفی اعضای کمیته پدافند غیرعامل و مدیریت بحران و ارسال نقشه های خطوط شبکه گازرسانی خود برای استان‌های معین 1 و 2 خود می باشند.

ایشان در ادامه تصریح کرد: در این زمینه شرکت گاز استان قم جزء اولین استان‌هایی است که اقدام به تهیه آلبوم و نقشه ها و مشخصات تأسیسات برای استفاده توسط استان‌های معین در مواقع ضروری نموده است.

رییس امور HSE و پدافند غیر عامل شرکت گاز استان قم افزود: مهمترین بخش از فعالیت‌ها در حوزه استان‌های معین، برگزاری جلسات توجیهی به جهت تبادل اطلاعات و هماهنگی های مرتبط با برگزاری مانورها و در نهایت برگزاری مانورهای مشترک می باشد که در این زمینه فعالیت‌های خوبی توسط این شرکت صورت گرفته است.

تلخابی خاطر نشان کرد: به منظور بهسازی در حوزه استان‌های معین، ایجاد فضای مشترک در شبکه در راستای به اشتراک گذاری فایل‌ها و نقشه ها و اطلاعات دریافتی از سایر استان‌ها و ارائه آخرین دستورالعمل‌های موجود در زمینه استان‌های معین از الزامات می‌باشد که همکاران مرتبط خصوصاً اعضای کمیته بحران و نیروهای عملیاتی می توانند با مراجعه به آن، از اطلاعات موجود در آن جهت بکارگیری در مواقع اضطراری استفاده نمایند.

وی با بیان اینکه اتخاذ تدابیر ویژه جهت مدیریت پیشگیری و حفظ آمادگی در مقابله با بحران های احتمالی امری ضروری است به صراحت گفت: به رغم شرایط سخت و مثل همیشه، عوامل شرکت گاز استان قم با بسیج همه جانبه تلاش خواهند نمود با هدف خدمت رسانی مستمر به عموم مردم، در حداقل زمان ممکن، صیانت و حفاظت از جان و مال مردم را عهده دار شوند.

وی در پایان با اشاره به اهداف اقدامات و دستورالعمل‌های مذکور، اعلام کرد: هم افزایی هر چه بیشتر استان‌های معین جهت امدادرسانی در زمان طلایی و ساعات اولیه وقوع حوادث، به حداقل رساندن زمان اعزام، حضور به موقع استان‌های معین در محل های مأموریت تعیین شده، ارزیابی کاستی های موجود، انجام اقدامات عاجل در خصوص رفع آن، برنامه‌ریزی و گسیل نیروها و امکانات از منابع استانی بر اساس نیازهای مناطق آسیب دیده و نیز استفاده بهینه از ظرفیت‌ها و توانمندی های کشور در مدیریت بحران، از جمله اهداف شرکت گاز استان قم می باشد.

  • تاریخ درج خبر :
  • 1400/01/15 - ٠٩:٥٧
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 188

خروج
تصاویر منتخب

access deny