صفحه اصلی > خبرها > صفحه نمایش پربازدیدترین اخبار 


نسخه چاپي

عملکرد و دستاوردهای شرکت گاز استان در استانداری قم ارائه شد

در چهل و دومین جلسه شورای اطلاع رسانی و کمیته اطلاع رسانی استانداری قم که در روز دوشنبه مورخ 1400/1/30 در سالن کرامت استانداری قم برگزار گردید، مدیر عامل شرکت گاز استان قم حسب دعوت قبلی آقای دکتر سلیمان پور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری و رئیس شورای اطلاع رسانی، نسبت به ارائه گزارش عملکرد شرکت گاز استان در دو بخش مصور و تشریحی پرداخت.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان قم، علیرضا نصیری در این جلسه گفت: در ابتدا نسبت به وضعیت ذخایر گازی کشور و روش‌های پالایش و انتقال آن به سایر استان‌ها مطالبی بیان نمود و افزود: این شرکت در پیک مصرف در سال 99 میانگین روزانه حدود 120 میلیون متر مکعب گاز را توزیع نمود.

ایشان اظهار کرد: در سال 98 میزان مصرف مشترکین گاز استان قم 5/2 میلیارد متر مکعب بود که در سال 99 با افزایش 10 درصدی حدود 2 میلیارد و 750 متر مکعب مواجه بودیم.

نصیری اذعان داشت: شرکت گاز استان قم در سال 99 با تلاش همکاران موفق به اخذ رتبه 4 ستاره تعالی سازمانی از سازمان بهره‌وری کشور گردیده است.

وی تصریح کرد: برای دریافت چنین رتبه ای این سازمان می بایست دارای برنامه ریزی های استراتژیک باشد که از آن جمله می توان زمان رسیدن به محل حادثه در 6 دقیقه، زمان نصب کنتور به‌روز یا حداکثر تا 3 روز، ارائه 17 خدمت از 20 خدمت به صورت آنلاین و دفاتر پیشخوان، را نام برد.

ایشان در این راستا افزود: این شرکت اولین دستگاه در سطح استان می باشد که با کسب اجازه از محضر مدیریت ارشد استان، میز خدمت را جمع آوری نموده و تقریباً اهم خدمات به مشترکین خود را در دفاتر پیشخوان ارائه می نماید.

ایشان بیان کرد: در این استان مشترکین بخش شهری و روستایی 100 درصد از نعمت گاز بهره مند هستند، به جز 6 روستا که به دلیل عدم قابلیت گازرسانی، این امر مقدور نبود و با اشاره به اینکه احتمالا بتوان روستاهایی مانند امامزاده اسماعیل را از طریق وزارت نفت از برق رایانه‌ای و یا از انرژی تجدیدپذیر به عنوان سوختشان استفاده نمود، افزود تمام تلاش خود را در راستای این مهم انجام خواهیم داد.

وی در ادامه به تکنولوژی های روز در شرکت گاز به‌خصوص شرکت گاز قم اشاره کرد و گفت: در بخش GIS این سازمان جزء استان‌های برتر می باشد که کلیه نقشه های ازبیلت را در سامانه  GIS  وارد نموده است و این سامانه امروزه در تبلت در خودروهای امداد است که به محض تماس مشترک، نزدیکترین خودرو تا 6 دقیقه به محل حادثه می رسد.

در ادامه مدیر عامل شرکت گاز استان قم ضمن اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در بخش صنعت گفت: در سال 99 این سازمان موفق گردیده از مصرف 105 میلیون متر مکعب سوخت مایع جلوگیری به‌عمل آورد و در بخش توسعه، شهرک‌های صنعتی شکوهیه، محمودآباد و اجرای گازرسانی شهرک صنعتی الغدیر را در دستور کار قرار داده است که امید است در سه ماهه اول سال 1400 گازرسانی به شهرک صنعتی الغدیر به بهره برداری برسد.

ایشان گفت: سیستم های پژوهشی شرکت گاز استان قم نیز بسیار فعال می باشد، به طوری که این شرکت در سال 98 موفق گردیده سیستم مشعل های بدون شعله را با حدود 32 درصد کاهش مصرف انرژی و کوره های آهک را به عنوان پروژه دکترای همکارانمان به انجام رساند. او نیز افزود: سازمان مرکزی اداره گاز قم به عنوان متولی انرژی 20 درصد از نیاز انرژی این ساختمان را از سالار پنل و پنل های خورشیدی که در پشت بام ساختمان نصب است استفاده می نماید.

نصیری گفت: این شرکت با اتمام پروژه های گازرسانی در بخش شهری و روستایی، بر افزایش کیفیت و به روز آوری و نرم‌افزاری نمودن برنامه ها تاکید خواهد نمود. و در ادامه تشریح کرد: شرکت گاز استان قم برنامه ای را به عنوان طراحی مجدد گاز استان قم در دست اجرا دارد که در واقع می تواند برای آینده استان مؤثر باشد.

در ادامه بخشی از خدمات شرکت گاز استان قم به صورت کلیپی مختصر به نمایش گذاشته شد و در نهایت، معاون سیاسی، امنیتی، اجتماعی استاندار از اقدامات مدیر عامل شرکت گاز استان قم و همکارانش تشکر و قدردانی نمود.

  • تاریخ درج خبر :
  • 1400/02/08 - ١٣:١٥
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 273

خروج
تصاویر منتخب

access deny