صفحه اصلی > خبرها > صفحه نمایش پربازدیدترین اخبار 


نسخه چاپي

امکان پایش ایستگاه‌های گاز از راه دور فراهم می باشد

سامانه مانیتورینگ ایستگاه‌های گاز علاوه بر ایجاد زمینه‌ای برای پایش جریان گاز، امکان مدیریت آنها را از راه دور فراهم کرده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان قم، مدیر عامل این شرکت، در خصوص اهداف اجرای سامانه مانیتورینگ گفت: کنترل نمودن ایستگاه‌های گاز از دستاوردهای این شرکت است که با هدف پایش آنلاین اطلاعات ایستگاه‌های تقلیل فشار و کنترل میزان استفاده از این سوخت به‌ ویژه در فصول سرد سال و زمان افزایش مصرف و پیشگیری از بحران‌های احتمالی و همچنین پایش استمرار جریان گاز طراحی شده است.

علیرضا نصیری خاطر نشان کرد: با استفاده از سامانه مانیتورینگ ایستگاه‌های تقلیل فشار گاز، علاوه بر افزایش دقت و نظارت در اندازه‌گیری گاز طبیعی، مدیریتی دقیق‌تر بر نحوه توزیع و مصرف گاز طبیعی صورت می‌گیرد.

وی ضمن اشاره به افزایش تعداد ایستگاه های تحت پوشش مانیتورینگ، افزود: طی یک سال گذشته تعداد ایستگاه های CGS تحت مانیتورینگ از 1 به 10 مورد و ایستگاه CNG از 10 به 18 مورد افزایش داشته است. نصیری در ادامه به افزایش 2 ایستگاه تقلیل فشار جهت استفاده مشترکین عمده خبر داد.

ایشان تصریح کرد: این سامانه به‌منظور پایش آنلاین اطلاعات ایستگاه‌های تقلیل فشار و کنترل مصرف به‌ویژه در زمان افزایش مصرف در فصل سرد، بحران‌های احتمالی و  همچنین پایش استمرار جریان گاز اهمیت ویژه‌ای دارد.

نصیری با اشاره به گسترش روزافزون مصرف‌کنندگان گاز در استان، گفت: هم اکنون بیش از 430 هزار مشترک در استان مصرف‌کننده گاز طبیعی هستند که این موضوع لزوم نظارت و کنترل بیشتر بر تأسیسات و خطوط گاز را برای افزایش پایداری جریان گاز ضروری است.

  • تاریخ درج خبر :
  • 1400/04/02 - ١٢:١٤
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 122

خروج
تصاویر منتخب

access deny