صفحه اصلی > خبرها > صفحه نمایش پربازدیدترین اخبار 


نسخه چاپي

افزایش 6 درصدی توزیع گاز طبیعی در استان قم

رئیس واحد اندازه گیری و توزیع گاز از افزایش 6 درصدی توزیع گاز طبیعی در سال 1399 در مقایسه با سال قبل از آن، خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان قم، محمد علیخواه با اشاره به عملکرد واحد اندازه‌گیری و توزیع گاز در سال 1399 گفت: گاز دریافتی از خطوط انتقال گاز در سال 99 به میزان 2,7 میلیارد متر مکعب بوده که نسبت به سال 98، 6 درصد افزایش داشته است.

وی افزود: از مقدار فوق 837 میلیون متر مکعب تحویل نیروگاه حرارتی قم گردیده است که مصرف گاز در نیروگاه نقش به‌سزایی در کاهش آلودگی زیست محیطی قم داشته است.

ایشان در خصوص اقدامات مهم واحد اندازه‌گیری اظهار کرد: یک از اقدامات مهم واحد اندازه‌گیری در زمینه کنترل و محاسبه گاز دریافتی استان، اجرای سیستم مانیتورینگ و امکان پایش و مشاهده برخط پارامترهایی از جمله دما و حجم گاز می‌باشد که در حال حاضر بیش از 90 درصد گاز ورودی استان تحت پوشش این سامانه قرار دارند.

علیخواه تصریح کرد: به منظور صحت سنجی تجهیزات اندازه گیری، برنامه بازدید دوره‌ای و کالیبراسیون کنتورهای توربینی، گیج‌های دما و فشار مطابق برنامه زمانبندی انجام شده است.

وی خاطرنشان کرد: تمامی ایستگاه‌ها و تأسیسات گازرسانی جایگاه‌های استان به صورت مکانیزه رصد می‌شود و به دلیل برنامه‌ریزی مدیریت تعمیرات و نگهداری مستمر و دوره ای، تاکنون قطعی گاز در این بخش نداشته ایم.

وی در پایان عنوان کرد: توزیع بیش از 160 میلیون متر مکعب گاز در تأمین جریان گاز جایگاه‌های CNG، نقش بسیار مهمی در کاهش آلایندگی‌های محیط زیست و حفظ هوای پاک استان را دارد.

  • تاریخ درج خبر :
  • 1400/04/07 - ٠٦:٢٤
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 131

خروج
تصاویر منتخب

access deny