صفحه اصلی > خبرها > صفحه نمایش پربازدیدترین اخبار 


نسخه چاپي

افتتاح گازرسانی به شهرک صنعتی الغدیر

مراسم افتتاحیه گازرسانی به شهرک صنعتی الغدیر در روز یکشنبه مورخ 1400/4/6 با حضور استاندار قم، معاونت عمرانی و تعدادی از مدیران کل استانی و همچنین اعضای هیئت مدیره شرکت گاز استان قم در محل آن شهرک برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان قم، در این مراسم بهرام سرمست استاندار قم با اشاره به محور مواصلاتی بودن قم برای ۱۷ استان کشور بیان کرد: قم با قرار گرفتن در ۱۲۰ کیلومتری پایتخت کشور و با توجه به محدودیت استقرار صنایع در اطراف تهران و اشباع بودن برخی از آن ها، این ظرفیت را دارد که سرمایه های مختلفی از خارج از استان و به ویژه از تهران را به خود جذب کند.

وی افزود: استفاده بهینه از ظرفیت شهرک‌های صنعتی برای توسعه صنعت استان همواره لازم و ضروری است، به‌ویژه آن که شهرک‌های صنعتی استان دارای زیرساختهای مناسبی هستند.

استاندار قم سپس شهرک صنعتی الغدیر را یکی از شهرک‌های مهم استان در حد فاصل قم – تهران دانست و تصریح کرد: اقدامات خوبی برای تأمین زیرساختهای برق و آب این شهرک انجام گرفته بود و خوشبختانه امروز هم زحمات شرکت گاز استان برای تأمین گاز این شهرک، ۹ ماه زودتر از موعد مقرر و زمان بندی شده به نتیجه رسیده است.

وی با بیان لزوم تداوم طرح‌های توسعه‌ای شهرک‌های صنعتی استان یادآور شد: محدودیت واگذاری زمین در شهرک‌های صنعتی شکوهیه و محمودآباد وجود دارد که البته در این دو شهرک نیز تلاش شده تا با الحاق اراضی، پاسخ‌های مثبتی به درخواست‌های سرمایه‌گذاران داده شود، اما شهرک صنعتی الغدیر با نگاه آینده نگرانه و برنامه‌های درازمدت می‌تواند جایگاه مهمی برای جذب سرمایه دیگر استان‌ها به‌ویژه استان تهران باشد.

آقای سرمست در ادامه به ضرورت تلاش جدی‌تر برای تأمین زیرساختهای داخلی شهرکهای صنعتی استان توجه داد و گفت: افزایش عنایت به شهرک‌های صنعتی، عملاً زمینه ساز جذب سرمایههای بیشتر خواهد بود.

وی با اشاره به نیاز استان به جذب سرمایههای خارج از استان اذعان کرد: این جذب سرمایهها سبب افزایش توانمندی‌های استان خواهد شد، ضمن آن که حمایت از سرمایه گذاران داخل استان هم پیگیری و دنبال می شود.

سرمست همچنین به لزوم تعیین مشوّقهای بیشتر برای سرمایه گذاران و در نظر گرفتن مزیتهای رقابتی استان اشاره و خاطرنشان کرد: حمایت همیشگی از کارآفرینان و سرمایه گذاران در دستور کار مدیریت استان است تا با این اقدام، عملا به کار و تولید بها داده شود.

استاندار قم در پایان صحبت های خود از تلاش‌ها و زحمات کارکنان شرکت گاز استان قم در اجرای پروژه‌های گازرسانی و همچنین توزیع مستمر جریان گاز تشکر و قدردانی نمود.

در ادامه این مراسم مدیرعامل شرکت گاز استان قم با اشاره به اینکه فاز توسعه گاز در شهرک‌های صنعتی شکوهیه و محمودآباد و اجرای خط تغذیه شهرک صنعتی جدید التأسیس الغدیر در راستای اجرای پروژه‌های فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان با هزینه مجموع یک هزار میلیارد ریال برنامه‌ریزی شده است، افزود: هم اکنون ۵ هزار متر مکعب در ساعت ظرفیت گازرسانی به شهرک صنعتی الغدیر است که با زیرساخت‌های انجام شده این ظرفیت تا ۱۰۰ هزار متر مکعب در ساعت قابل افزایش خواهد بود.

علیرضا نصیری همچنین به فاز توسعه گاز در شهرک‌های صنعتی شکوهیه و محمود آباد اشاره کرد و ابراز امیدواری کرد: با خرید تجهیزات از جمله لوله و ملزومات آن و همچنین دریافت مجوز‌ها و جذب پیمانکار پروژه توسعه این شهرک‌ها تا سقف 100 هزار متر مکعب در ساعت شروع خواهد شد.

وی در ادامه ضمن اشاره به در خصوص مانع زدایی ها افزود: این پروژه می‌تواند گام مهمی در راستای توجه به تولید داخل و رشد مباحث عمرانی داشته باشد.

ایشان در پایان خاطرنشان کرد: با تمهیدات، برنامه‌ریزی‌ها و زیرساخت‌های اجرا شده و در حال اجرا، امید است که تا سال‌های متمادی آتی مشکلی در تأمین گاز شهرک‌های صنعتی نداشته باشیم.

گفتنی است شهرک صنعتی الغدیر قم در ۵۰ کیلومتری قم و حدود ۶۰ کیلومتری تهران واقع‌شده و بیش از ۲ هزار هکتار وسعت دارد.

  • تاریخ درج خبر :
  • 1400/04/07 - ١٢:٥٩
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 155

خروج




تصاویر منتخب

access deny